See it SAFE® Neden Bu Kadar Etkili?

KatalizÖrler
See it SAFE® sıcak ve nemli ortamlarda daha etkili olur; çünkü bu ortamlar bakteriler için üremeye ve yayılmaya daha uygundur.
Kokusuz
Gümüş iplik, koku yapan bakterilerin üremesini ve büyümesini önler. Gümüş iyonları aynı zamanda, bakterilerin oluşturduğu kokunun azaltılması sonucunda meydana çıkan amonyak ile doğallığı bozulmuş proteinleri birbirlerine bağlar
Antistatik
Gümüş, elektriği en iyi ileten metaldir. İletken olmayan maddelerin birbirine sürtünmesi bir elektrik yükü oluşturur. Üründeki saf gümüş iplik bunları anında dağıtır ve kullanıcının rahat etmesini sağlar.
Mantar Önleyici
See it SAFE®, kumaşın yapısında bulunup dokumanın bozulmasına neden olan ve kumaşın işlevselliğini ve performansını azaltan mantar sporlarındaki çoğalabilme özelliğini etkisiz hale getirir
Tüylenme Önleyici
Elyaf iplik teknolojisi kullanan See it SAFE®, partiküllerin serbestliğini sınırlayarak ve havada bulunan partiküller aracılığıyla taşınma riskini azaltarak, tekstil ürünlerinin pamuklanmasını (tiftiklenmesini) önemli düzeyde azaltır.

Termodinamik
Bakterileri ve kokuları yok etmesinin yanı sıra,  gümüş, ısıyı en iyi ileten ve yansıtan elementtir. Sıcak havalarda vücut ısısının düşmesinin öncelikli nedeni olan iletkenlik, elyafın iletkenliğine bağlı olarak hızlanır. See it SAFE® vücut ısısının düzenlenmesine yardımcı olur.  Örneğin, çarşaflarda kullanıldığında, vücudun sıcak iklimlerde serin kalmasına ve serin iklimlerde ılık kalmasına yardımcı olur.
Doğal Element
See it SAFE® doğal bir element olan saf gümüşten yapılmıştır
KALICI
See it SAFE® yüzeye yapılan bir uygulama değildir. Gümüş, kumaşın fiziksel bir parçası olarak polimere ayrılmayacak şekilde bağlanmıştır . See it SAFE®  kalıcıdır ve zaman içinde performansı düşmez. See it SAFE® 100’den fazla yıkama ile test edilmiş ve antimikrobik performansında hiçbir surette azalma görülmemiştir.

See it SAFE ®’in MRSA’yı yok etmedeki etkinliği deneyi