NEDEN ANTİMİKROBİKLERE İHTİYACIMIZ VAR ?

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, hastanede yatarak tedavi gören her 10
hastadan birinde hastane enfeksiyonu ortaya çıkmaktadır. ABD’de her altı dakikada bir kişi hastane enfeksiyonları nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Ölüm nedenleri arasında kalp hastalıkları, kanser ve beyin kanamalarından sonra hastane enfeksiyonları dördüncü sıraya yükselmiştir.

Dünya sağlık örgütünün verilerine göre, gelişmekte olan ülkelerde her gün 4384 çocuk hastane kaynaklı enfeksiyonlar nedeniyle hayatını kaybetmektedir

Hacettepe Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre hastane enfeksiyonunun bir hastaya ek maliyeti ortalama olarak 2026,70 ABD dolarıdır.  

Hastane enfeksiyonları, İngiltere’de yılda 5000 hayata mal olmaktadır. ( National Audit Office- The management and Control of Hospital Acquired Infection in acute Trust)

Sadece deri yoluyla geçen hastane enfeksiyonlarına karşı yapılan savaşın İngiltere’ye yıllık maliyeti 1 Milyar Sterlin’dir. ( National Audit Office- The management and Control of Hospital Acquired Infection in acute Trust)

NEDEN SEE IT SAFE®?


See it SAFE® lisanslı bir antimikrobik ürün yelpazesidir.
See it SAFE® gözle görülür bir koruma sağlar ve şüpheleri ortadan kaldırır: Gümüş elyaf ürün üzerinde açıkça görülebilir ve bu da ürünü, içinde etken madde bulunduğu garanti edilen tek tekstil ürünü yapmaktadır.
En iyi uygulama
Tüm test verileri, belli bir düzeye ulaşana kadar, gümüş oranı arttıkça daha iyi sonuçlar ortaya çıktığını göstermektedir.

KALICI
See it SAFE® kumaşın ömrü boyunca etkin kalır. 280 kez endüstriyel yıkama ile test edilmiştir.
ETKİLİ
See it SAFE® MRSA da dâhil olmak üzere bakterilerin % 99,9’unu bir saat içinde öldürür.

 

Gelişmiş performans

Bakterilerin gelişmesine uygun tüm ortamlarda, sağlık hizmetleri alanındaki tüm tekstil ürünleri See it SAFE® ürün yelpazesinden faydalanacaktır:

See it SAFE® NasIl ÇalIŞIr?

İYONLAŞMA

Gümüşün ortaya çıkardığı elektronlar, hücrenin içine işleyerek, kumaş üzerindeki mikro organizmaların DNA’sını bozar ve mikrobik aktiviteyi etkisiz hale getirir.

Mekanik Yapı

Kimyasal olmayan bir süreçtir, bu nedenle bir (anti-) başka bir (anti-) ye dönüşmez.

Termodinamik. Sıcakken serinletir, soğukken ısıtır.

Kokuyu etkisiz hale getirir. Amonyak ile doğallığı bozulmuş proteinleri bağlayarak ve koku üreten bakterileri yok eder. 

Alerji yapmaz. Yirmi yıllık saf gümüş elyaf kullanımı süresince kayıtlı hiçbir vaka yoktur.

Elektriklenmez. Statik elektriği dağıtır.